Pripremne utakmice

Stanišić donio pobjedu Bayernu, potom zabio i Liverpoolu

02.08.2023.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić upisao se u strijelce u dvije uzastopne prijateljske utakmice svog Bayerna.

Bavarski velikan, aktualni prvak Njemačke, priprema se za novu sezonu, a u dvoboju protiv japanskog Kawasaki Frontalea presudio je jedan pogodak - pobjedu Bayernu osigurao je branič Vatrenih Josip Stanišić u 57. minuti, nakon što je u igru ušao na poluvremenu.

Potom je Bayern snage odmjerio i s engleskim Liverpoolom, a u sadržajnoj je utakmici naposljetku slavio njemački predstavnik, premda su Redsi vodili 3:2 do 80. minute. Tada je upravo Stanišić izjednačio na 3:3, da bi Kratzig u sudačkoj nadoknadi pogodio za preokret na 4:3. Stanišić je u tom okršaju odradio posljednjih pola sata.