Pobjeda kod Darmstadta

Tri ključna centaršuta: Sjajan nastup Josipa Juranovića

26.08.2023.

Desni branič Vatrenih Josip Juranović odigrao je jednu od ključnih uloga u visokoj gostujućoj pobjedi svog Union Berlina.

U prvom bundesligaškom kolu Union Berlin pobijedio je Mainz 4:1, a momčad Josipa Juranovića istim je rezultatom pobijedila i Darmstadt u drugom kolu te trenutačno vodi na prvenstvenoj tablici.

Nakon pogodaka Gosensa i Mehlema za 1:1, u 34. minuti Juranović je centrirao iz slobodnog udarca i pronašao Gosensa koji glavom pogađa za 2:1, a već pet minuta poslije Juranovićev ubačaj nakon reakcije domaćeg braniča stiže do strijelca Behrensa za 3:1.

Sredinom drugog poluvremena Juranović je ubacio iz udarca iz kuta te asistirao Doekhiju, strijelcu za konačnih 4:1.

Juranović je odigrao cijelu utakmicu za Union, kao i Bartol Franjić za Darmstadt, dok je Matej Maglica kod domaćina igrao do 67. minute..