Hrvatska na vrhu Skupine D

Kramarić osigurao pobjedu u Armeniji i savršeni rujan Vatrenih

11.09.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je još jednu kvalifikacijsku pobjedu na putu prema Europskom prvenstvu u Njemačkoj: u Erevanu je jednu od brojnih šansi Vatrenih realizirao Kramarić.

ARMENIJA - HRVATSKA 0:1 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2024. Skupina D.
Republički stadion Vazgen Sargasjan, Erevan.

Sudac: C. Turpin (Francuska)

Strijelci: 0:1 - Kramarić (14')

Žuti kartoni: Gvardiol (21'), Stanišić (29')

Armenija: Čančarevič, Tiknizjan, Mkrtčjan, Calisir, Arutiunian, Dašjan, Iwu (58' Hovhanisjan), Spercjan, Ranos (68' Briasco), Bičahčjan (58' Serobjan), Zelarajan. Izbornik: O. Petrakov.

Hrvatska: Livaković, Barišić, Šutalo, Gvardiol, Stanišić, Brozović, Modrić, Ivanušec (74' Majer), Perišić, Kramarić (69' Pašalić), Petković (84' Musa). Izbornik: Z. Dalić.

Nakon učinkovite predstave protiv Latvije u Rijeci (5:0), izabranici Zlatka Dalića tri su boda uzeli i na zahtjevnom gostovanju u Armeniji, gdje su stvorili veliki broj izglednih šansi, a dovoljan im je naposljetku bio jedan pogodak.

Odlučujući se trenutak zbio već u 14. minuti utakmice, kada je nakon udarca iz kuta najbolje iz blizine reagirao Kramarić, a njegov je pogodak potvrđen nakon provjere VAR-suca.

Brojni su hrvatski reprezentativci potom propuštali svoje prigode, istaknuo se i domaći vratar Čančarević, a u drugom je poluvremenu za nekoliko centimetara prvijenac za Vatrene propustio upisati Stanišić. Odlične su prigode u nastavku imali i Perišić i Brozović.

U drugoj današnjoj utakmici Skupine D snage će odmjeriti Latvija i Wales, a vodeća Hrvatska kvalifikacije nastavlja u listopadu, kod kuće protiv Turske te u gostima kod Walesa.