Nakon pobjede u uvertiri

Hrvatska u drugom nastupu u Ligi nacija poražena u Slovačkoj

26.09.2023.

Nakon pobjede nad Rumunjskom u Varaždinu, hrvatska ženska nogometna reprezentacija doživjela je i prvi poraz u novom natjecanju - Slovačka je u Senecu bila bolja rezultatom 4:0.

SLOVAČKA - HRVATSKA 4:0 (2:0)
Liga nacija, Skupina B2.
Nacionalni centar, Senec.

Sutkinja: A. Collin (Francuska)

Strijelci: 1:0 - Hmirova (24'), 2:0 - Moravkova (34'), 3:0 - Hmirova (60'), 4:0 - Hmirova (73')

Žuti kartoni: Lemešova (30'), Krajinović (78')

Drugi žuti/crveni karton: Lemešova (45+1')

Slovačka: Korenciova, Vojtekova (71' Horvathova), Košikova, Fischerova, Lemešova, Hmirova (90+1' Vredikova), Šurnovska, Škorvankova (81' Žemberyova), Matavkova, Mikolajova (46' Mudrakova), Moravkova (81' Semanova). Izbornik: P. Kopun.

Hrvatska: Bačić, Jelenčić, Nevrkla, Domazet (63' Krajinović), Lubina (46' Lojna), Krznarić (84' Vidović), Pezelj, Kunštek, Slipčević (46' Ljuština), Petarić (29' Kirilenko), Rudelić. Izbornik: N. Gračan.

Hrvatske reprezentativke u Senecu su odmjerile snage s nacionalnom selekcijom Slovačke, koja je ubilježila uvjerljivu pobjedu za pomak na drugo mjesto u Skupini B2 Lige nacija.

Slovakinje su povele pogotkom Hmirove u 24. minuti, a deset minuta poslije na 2:0 povisila je Moravkova. U drugom je poluvremenu, koje je Hrvatska odigrala s igračicom više zbog isključenja Lemešove, Hmirova s dva nova pogotka upotpunila svoj hat-trick za konačnih 4:0, a susret je pritom nakratko prekinut zbog ugašenih reflektora.

U drugoj utakmici drugog kola Skupine B2 Finska je u gostima pobijedila Rumunjsku 1:0, a Hrvatskoj u listopadu predstoje upravo dva okršaja s vodećim Finkinjama.