Prvi poraz na putu prema Euru

Turska proslavila pobjedu na premijeri na Opus Areni

12.10.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je od Turske 1:0 u svojem prvom nastupu na novom osječkom stadionu.

HRVATSKA - TURSKA 0:1 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2024., Skupina D.
Opus Arena, Osijek.

Sudac: A. Taylor (Engleska)

Strijelci: 0:1 - Yilmaz (30')

Žuti kartoni: Brozović (12'), Yilmaz (16'), Barišić (34'), Cakir (67'), Modrić (89'), Petković (89'), Yildirim (90'), Akaydin (90+1')

Hrvatska: Livaković, Barišić (80' Sosa), Gvardiol, Šutalo, Stanišić, Brozović, Modrić, Kovačić (80' Beljo), Brekalo (63' Vlašić), Pašalić (63' Majer), Musa (63' Petković). Izbornik: Z. Dalić.

Turska: Cakir, Ozkacar, Bardakci, Akaydin, Kadioglu, Yuksek (86' Ayhan), Akturkoglu (86' Yildiz), Ozcan, Calhanoglu, Kahveci (65' Akgun), Yilmaz (75' Yildirim). Izbornik: V. Montella.

Nakon rujanskih pobjeda protiv Latvije i Armenije, Hrvatska je u svojem petom susretu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024. godine ugostila Tursku, na novoizgrađenoj Opus Areni u Osijeku.

Izbornik Zlatko Dalić morao je složiti postavu bez nekolicine ozlijeđenih igrača, a u uvodnim minutama s nekoliko se odličnih obrana istaknuo Livaković. No, u 30. minuti Yilmaz ga je prebacio i okrunio dobru igru gostiju pogotkom za, pokazat će se, pobjedu.

U nastavku su Vatreni krenuli po poravnanje, pokušalo se i rješenjima s klupe, i Hrvatska je stvorila nekoliko šansi preko Kovačića, Petkovića i Belje. Međutim, Turska je sačuvala svoju prednost.

U drugoj današnjoj utakmici Skupine D Latvija je ostvarila prvu pobjedu, svladavši Armeniju 2:0, a Hrvatska već u nedjelju gostuje u još jednoj iznimno važnoj utakmici za plasman na Europsko prvenstvo, u Cardiffu kod Walesa.