Hodža i Ljubičić strijelci

Hrvatska U-21 nakon preokreta u Grčkoj osvojila bod

13.10.2023.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je neriješenih 2:2 s Grčkom u svom drugom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

U-21: GRČKA - HRVATSKA 2:2 (1:1)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina G.
Stadion Theodoros Kolokotronis, Tripoli Arkadia.

Sudac: T. Owen (Wales)

Strijelci: 1:0 - Sourlis (11'), 1:1 - Hodža (23'), 1:2 - Ljubičić (67'), 2:2 - Koutsias (89')

Žuti kartoni: Katinić (29'), Hodža (32') Sourlis (53'), Kostis (54'), Ljubičić (73')

Grčka: Tzolakis, Konstantopoulos, Kostis (80' Belevonis), Chrysopoulos, Kitsos, Kourfalidis (60' Zouglis), Karamperis (46' Metaxas), Kryparakos (90+2' Tourkochoritis), Sourlis, Niarchos (60' Kosidis), Koutsias. Izbornik: N. Papadopoulos.

Hrvatska: Čavlina, Perković, Katinić (46' Bukvić), Tikvić (46' Grozdanić), Sigur, Hodža, Sučić, Baturina, Vidović (71' Biuk), Šimić, Frigan (64' Ljubičić, 86' Ivanović). Izbornik: D. Skočić.

Nakon uvodne pobjede na gostovanju kod Farskih Otoka, mladi Vatreni gostovali su u Grčkoj, a kući se vraćaju s novim bodom na svojem kvalifikacijskom kontu.

Grčka je u Tripoliju povela preko Sourlisa u 11. minuti, a izjednačio je Hodža u 23. minuti, na izvrsnu asistenciju Šimića. Sredinom drugog poluvremena Šimić je pogodio okvir vrata, a Ljubičić odbijenu loptu pretvara u pogodak za potpuni hrvatski preokret.

Ipak, u samoj završnici utakmice domaćin iz protunapada dolazi do izjednačenja, a pogodak za 2:2 potpisao je Koutsias. Hrvatska kvalifikacijski put nastavlja u utorak u Velikoj Gorici protiv Bjelorusije.