Kvalifikacije za Euro 2024

Hrvatska u Cardiffu poražena od Walesa

15.10.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je od Walesa (1:2) u kvalifikacijskoj utakmici za UEFA Europsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj.

Wales je do pobjede došao zahvaljujući dvama pogocima Harryja Wilsona u drugom poluvremenu. Najprije je u 47. minuti pobjegao hrvatskoj obrani i prebacio istrčalog Dominika Livakovića, a onda u 60. minuti dočekao ubačaj s lijeve strane i glavom neobranjivo zatresao donji lijevi kut.

U 75. minuti Hrvatska se vratila pogotkom Marija Pašalića poslije ubačaja iz kuta Luke Modrića s lijeve strane, ali nije napravila potpuni preokret. U 78. minuti u prilici je bio Dion Drena Beljo, ali je njegov udarac glavom završio pored vratnice.

Hrvatska je u prvom poluvremenu samo jednom zaprijetila Velšanima, ali udarac glavom Petra Muse nije bio precizan.

S druge strane, Dominik Livaković istaknuo se dvjema sjajnim intervencijama. U 24. minuti je paradom skrenuo u korner udarac Wilsona iz slobodnog udarca, a šest minuta poslije izvadio loptu iz lijevog donjeg kuta poslije Williamsova udarca.

WALES - HRVATSKA 2:1
CARDIFF Stadion Cardiff City. Sudac: Davide Massa (Italija). Strijelci: 1:0 Wilson (47’), 2:0 Wilson (60’), 2:1 Pašalić (75'). Žuti kartoni: James (Wales), Vida, Brozović (Hrvatska).
WALES: Ward, Roberts, Rodon, Mepham, Davies, J. James, Wilson (80' Broadhead), Ampadu, N. Williams, Brooks (57’ D. James), Moore.
HRVATSKA: Livaković, Juranović (46’ Stanišić), Vida, Gvardiol, Barišić (59’ Sosa), Modrić, Brozović, Kovačić, Majer, Musa (46’ Beljo), Brekalo (46’ Pašalić).