Treće kolo Lige nacija

Finkinje u Helsinkiju svladale Hrvatsku 3:0

27.10.2023.

U trećem kolu Lige nacija, hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je na gostovanju u Helsinkiju.

FINSKA - HRVATSKA 3:0 (1:0)
Liga nacija, Skupina B2.
Stadion Helsinki, Helsinki.

Sutkinja: D. Grundbacher (Švicarska)

Strijelci: 1:0 - Sallstrom (6'), 2:0 - Kunštek (65' - ag), 3:0 - Franssi (90+3')

Žuti kartoni: Oling (48'), Jelenčić (54'), Glibo (89')

Finska: Korpela, Koivisto, Kuikka, Nystrom (81' Heroum), Pikkujamsa, Alanen (74' Ahtinen), Summanen, Oling, Hartikainen (62' Kollanen), Sallstrom (62' Sevenius), Rantala (81' Franssi). Izbornik: M. Saloranta.

Hrvatska: Bačić, Kunštek, Domazet, Nevrkla, Jelenčić, Pezelj (90+3' Kirilenko), Krajinović (75' Lubina), Krznarić, Dulčić, Jedvaj (75' Vidović), Lojna (84' Glibo). Izbornik: N. Gračan.

Poslije pobjede nad Rumunjskom i poraza kod Slovačke, hrvatske reprezentativke odradile su u Ligi nacija i prvu od dvije listopadske utakmice protiv reprezentacije Finske.

U Helsinkiju su uspješnije bile domaće nogometašice, koje su povele već u šestoj minuti preko Sallstrom, a sredinom drugog poluvremena Kunštek je skrenula loptu u vlastitu mrežu za 2:0. Konačnih 3:0 postavila je Franssi u sudačkoj nadoknadi.

U drugoj utakmici trećeg kola Skupine B2 Rumunjska i Slovačka odigrale su 0:0, a Hrvatska će vodeću Finsku u četvrtom kolu ugostiti u utorak, 31. kolovoza u Šibeniku.