Uoči nastavka kvalifikacija

Mladi Vatreni remizirali na prijateljskom gostovanju u Slovačkoj

16.11.2023.

U prijateljskoj utakmici u Nitri, mlada reprezentacija Hrvatske remizirala je s odgovarajućom selekcijom domaćina Slovačke (2:2).

U-21: SLOVAČKA - HRVATSKA 2:2 (2:1)
Prijateljska utakmica.
Stadion FC Nitra, Nitra.

Sudac: F. Karako (Mađarska)

Strijelci: 1:0 - Nebyla (13'), 1:1 - Ljubičić (15'), 2:1 - Kapralik (41'), 2:2 - Ivanović (76' - 11m)

Žuti kartoni: -

Slovačka: Surovčik, Šikula, Leitner, Obert, Javorček, Nebyla (89' Griger), Rigo (72' Riznič), Sauer (83' Shudeiwa), Veselovsky (72' Tučny), Kapralik (83' Gaži), Jambor (83' Čerepkai). Izbornik: J. Kentoš.

Hrvatska: Silić, Bukvić, Katinić (80' Škaričić), Grozdanić (80' Živković), Lisica (62' Maurić), Hodža, Soldo (80' Zvonarek), Vidović (46' Ivanović), Biuk (80' Rak), Frigan (62' Tikvić), Ljubičić (62' Valinčić). Izbornik: D. Skočić.

Uoči kvalifikacijskog ogleda za Europsko prvenstvo s Bjelorusijom, koji je na rasporedu 20. studenoga u Erevanu, mladi Vatreni gostovali su kod vršnjaka iz Slovačke.

Domaćin je poveo pogotkom Nebyle, igrača pulske Istre 1961, a odmah je izjednačio hrvatski kapetan Ljubičić. Krajem prvog poluvremena novo je vodstvo Slovacima osigurao Kapralik, dok je konačnih 2:2 na semaforu ispisao Ivanović u 76. minuti, realiziravši kazneni udarac.