Kvalifikacije za Euro 2024

Hrvatska pobijedila Latviju i stigla na korak do plasmana na Euro

18.11.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je u Rigi Latviju (2:0), iskoristila povoljan rezultat između Armenije i Walesa (1:1) i napravila značajan korak prema izravnom plasmanu na Europsko prvenstvo iduće godine u Njemačkoj.

Vatrenima pobjeda protiv Armenije u utorak jamči izravan plasman na europsku smotru, bez obzira na rezultat između Walesa i Turske.

U Rigi je posao bio gotov vrlo brzo, Hrvatska je već u sedmoj minuti povela pogotkom Lovre Majera poslije asistencije Luke Ivanušeca. Devet minuta poslije Andrej Kramarić je postigao drugi pogodak i bili su osigurani preduvjeti važne pobjede.

U nastavku utakmice Hrvatska je suvereno čuvala stečenu prednost, dominirala travnjakom ali rezultat se više nije mijenjao. Hrvatska je najbliže pogotku bila u 90. minuti kad je jedan od dvojice debitanata (uz Martina Baturinu), Marco Pašalić, pogodio vratnicu.

LATVIJA - HRVATSKA 0:2

RIGA Stadion Skonto Riga. Gledatelja: 6.128. Sudac: Urs Schnyder (Švicarska). Strijelci: 0:1 Majer (7’), 0:2 Kramarić (16’). Žuti kartoni: Salievs, Tobers (Latvija).

LATVIJA: Ozols, Cernomordijs, Balodis, Ciganiks, Savajnieks, Tobers, Salievs, Jeunzems (89' Jurkovskis), J. Ikaunieks, Daskevics (89' Zelenkovs), Uldrikis (83′ Krollis).

HRVATSKA: Livaković, Stanišić, Erlić, Šutalo, Gvardiol, Modrić (86′ Baturina), Brozović, Majer, Kramarić (80′ Marco Pašalić), Budimir, Ivanušec (61′ Mario Pašalić).