Peto kolo Lige prvaka

Asistencije Gvardiola i Rakitića, Bjelica debitirao remijem

29.11.2023.

Joško Gvardiol asistirao je u pobjedi Manchester Cityja, Ivan Rakitić u porazu Seville, a pod povećalom su bili i hrvatski treneri.

Aktualni europski prvak nadoknadio je u petom kolu Lige prvaka dva pogotka zaostatka protiv Leipziga, u čemu je važnu ulogu odigrao i branič Vatrenih Joško Gvardiol.

Gvardiol je u 70. minuti asistirao Fodenu za izjednačenje na 2:2, da bi Alvarez u 87. minuti pogodio za pobjedu Manchester Cityja 3:2. U sudačkoj nadoknadi Gvardiol je zamijenjen, a Mateo Kovačić nije konkurirao za utakmicu zbog ozljede.

S druge strane, Sevilla je na domaćem terenu vodila 2:0 protiv PSV-a, a Ivan Rakitić asistirao je Ramosu u 24. minuti za vodeći pogodak. No, Nizozemci su s igračem više u završnih dvadesetak minuta preokrenuli rezultat i pobijedili 3:2, pri čemu je Rakitić odradio cijeli dvoboj.

Debi na klupi Union Berlina ubilježio je Nenad Bjelica, a njegova je nova momčad odigrala neriješenih 1:1 na gostovanju kod portugalske Brage. Marino Pušić proslavio je pobjedu na klupi Šahtara, 1:0 protiv Antwerpa, te u zadnjem kolu na gostovanju kod Porta ima priliku izboriti drugi krug.