Sjajan uspjeh u Ligi nacija

Hrvatska svladala Rumunjsku i izborila play-off za Ligu A

05.12.2023.

Hrvatska ženska A reprezentacija svladala je Rumunjsku (1:0) u posljednjoj utakmici premijernog izdanja B Lige nacija,  osvojila drugo mjesto u skupini 2 i ostvarila plasman u play-off za nastup u ligi A.

Izabranice Nenada Gračana ostvarile su sjajan uspjeh zahvaljujući pogotku Ivane Rudelić koja je u 81. minuti poslije duplog pasa s Petrom Pezelj istrčala pred rumunjsku vratarku, lakoćom je zaobišla i zatresla nebranjenu mrežu za veliko slavlje hrvatskih reprezentativki.

Prethodno je u identičnoj situaciji Paula Vidović u 66. minuti pucala pored vratnice. Ipak, hrvatske su igračice pronašle načina u završnici utakmice slomiti otpor Rumunjki i slaviti minimalnu pobjedu.

RUMUNJSKA - HRVATSKA 0:1
BUKUREŠT Stadion Arcul de Triumf. Gledatelja 500. Sutkinja: Rasa Grigone (Litva). Strijelac: 0:1 Rudelić (31’). Žuti kartoni: Bistrian, Carp (Rumunjska), Dulčić, Krznarić, Lojna (Hrvatska).
RUMUNJSKA: Paraluta, Meluta, Stanciu, Goder, Gered, Bistrian (75’ Vladulescu), Bortan, Vatafu, Iordachiusi, Carp (65’ Balaceanu, 90’+6 Rosie), Rus (75’ Marcu).
HRVATSKA: Bačić, Nevrkla, Balog, Kunštek, Dulčić, Krznarić, Lojna, Krajinović, Pezelj, Rudelić (90’+5 Jedvaj), Đordić (57’ Vidović).
Poredak: Finska 16, Hrvatska 9, Slovačka 8, Rumunjska 1.