Pogodak Urawa Redsima

Mateo Kovačić slavi prvijenac za City i plasman u finale klupskog SP-a

19.12.2023.

Manchester City izborio je plasman u finale Svjetskog klupskog prvenstva, a Mateo Kovačić pritom je upisao svoj prvi pogodak u novom dresu.

Mateo Kovačić stigao je Manchester City ovoga ljeta iz redova londonskog Chelseaja, a u utorak se po prvi puta našao na listi strijelaca, u polufinalnom dvoboju Svjetskog klupskog prvenstva.

Aktualni europski prvak svladao je Urawa Redse iz Japana rezultatom 3:0, a vezni igrač Vatrenih precizan je bio u 52. minuti, kada je izašao sam pred suparničkog vratara i poslao loptu pod prečku.

Kovačić je odradio cijelu utakmicu, a Joško Gvardiol u igru je ušao u 64. minuti dvoboja. Manchester City u finalu će igrati protiv južnoameričkog prvaka, brazilskog Fluminensea, u petak 22. prosinca.