Treći najbolji strijelac u prvoligaškom društvu

Ante Budimir osigurao novi bod Osasuni i nastavlja ispisivati povijest kluba

28.01.2024.

Hrvatski napadač Ante Budimir novim je pogotkom samostalno zauzeo treće mjesto na ljestvici najboljih strijelaca u prvoligaškoj povijesti Osasune.

U nedjeljnom dvoboju Seville i Osasune domaćin je poveo preko Romera u 24. minuti, da bi u 55. minuti ponovno na scenu stupio napadač Vatrenih Ante Budimir te pravodobnom reakcijom pred suparničkim vratima ispisao na semaforu konačnih 1:1.

Budimiru je to bio deseti ovosezonski prvenstveni pogodak, a ujedno je ispisao novu stranicu povijesti Osasune, s obzirom da su ispred njega preostala samo dvojica igrača na tablici najboljih klupskih strijelaca u prvoligaškoj povijesti.

Hrvatski reprezentativac ima ih ukupno 37 te počinje lov na Jana Urbana (45) i Sabina Andoneguija (57).

Budimir je kod Seville odigrao cijelu utakmicu, a Ivan Rakitić nije nastupio.