Četvrti strijelac španjolskog prvenstva

Ante Budimir ne staje, s nova dva pogotka potopio i Cadiz

17.02.2024.

Reprezentativni napadač Ante Budimir dodao je još dva pogotka na svoj konto te pritom napredovao na ljestvici najboljih strijelaca Primere.

Osasuna je ugostila Cadiz u sklopu 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva, a početnih 0:0 stajalo je na semaforu do 63. minute, kada je Ante Budimir lijepim udarcem glavom zatresao mrežu za vodstvo, nakon ubačaja s desne strane.

Igrala se prva minuta sudačke nadoknade kada je Osasuna iz protunapada zapečatila pobjedu (2:0), a uspješno ga je okončao upravo Budimir.

Napadaču Vatrenih to je bio 13. ovosezonski ligaški pogodak te zajedno s Moratom zauzima četvrto mjesto na ljestvici najboljih strijelaca - učinkovitiji su zasad bili samo Bellingham (16), Mayoral (15) i Dovbyk (14).