KVALIFIKACIJE ZA EURO U-21

Mladi Vatreni s lakoćom slavili u Andori

21.03.2024.

Hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila je Andoru rezultatom 3:0 u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine.

Izabranici Dragana Skočića munjevito su krenuli u susret te već u prvih osam minuta poveli 2:0. Mauro Perković već je u drugoj minuti oduzeo loptu na lijevoj strani i ubacio ju u sredinu, gdje je domaći igrač Eric Izquierdo zabio autogol.

U osmoj minuti za novo vodstvo Hrvatske pobrinuo se Marin Ljubičić. Ovo je već četvrta utakmica zaredom u kojoj je postigao pogodak - mrežu je tresao u kvalifikacijskim utakmicama za Euro '25. protiv Bjelorusije, Grčke i Farskih otoka te u prijateljskom susretu protiv Slovačke.

"Super osjećaj, pomogao sam momčadi na način kako to trebam. Volim zabijati, volim asistirati, ali najbitnije jest da mi pobjeđujemo i da se plasiramo na Europsko prvenstvo. Budimo realni, došli smo ovdje kao favoriti. Brzo smo zabili i odlično ušli u utakmicu. Prvo je pao autogol, onda smo nakon toga brzo zabili drugi. Željeli smo nakon Andore imati tri boda na kontu, to se i dogodilo. Nakon toga smo odigrali mirnu utakmicu, zabili i treći pogodak i zasluženo uvjerljivo pobijedili", poručio je Ljubičić.

U 86. minuti za konačnih 3:0 svoj prvi pogodak za U-21 reprezentaciju postigao je Domagoj Bukvić.

"Andora je u pet utakmica kvalifikacija igrala 'gusto' sa svojim protivnicima, a Grci su ovdje teško prošli. Zadovoljan sam s nekim dijelovima utakmice, s nekima nisam. Ušli smo nekoliko puta u dinamiku koja nam nije trebala. Nedostajalo je u nekim trenucima više posjeda i sigurnosti, pogotovo u otvaranju. Imali smo još nekih situacija i da smo ih riješili, bili bismo puno mirniji. Ne sviđaju mi se dijelovi gdje smo nesigurni i sami sebe dovedemo do neželjenih situacija u koje ne bismo trebali. Imamo pet dana odmoriti se i važno je da smo Hodžu sačuvali za sljedeću utakmicu jer je imao kartone. Sad ćemo analizirati Portugal i dobro se pripremiti za njih", rekao je izbornik Skočić.

Sljedeću kvalifikacijsku utakmicu Hrvatska igra u gostima kod Portugala u Faru 26. ožujka.

U drugoj utakmici u skupini G, Portugal je pobijedio Farske otoke rezultatom 4:0.

ANDORA - HRVATSKA 0:3

Andorra la Vella, Andora (Estadi Nacional). Sudac: Oliver Reitala (FIN). Strijelci: Izquierdo (autogol) 2', Ljubičić 8', Bukvić 86'

HRVATSKA: Čavlina, Perković, Prpić, Grozdanić, Bukvić (86'), Sigur, Hodža, Valinčić, Biuk, Matanović, Ljubičić (8')

ANDORA: Rabelo, Oliveira, Montenegro, Borra, Acosta, Rodrigo, Boutarfas, Izquierdo (ag. 2'), Babot, Rosas, Balastegui