Vlašić, Petković, Kramarić i Majer za pobjedu

Vatreni preokretom svladali Egipat i osvojili ACUD Cup u Kairu

26.03.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija osvajač je međunarodnog turnira ACUD Cup, koji je odigran u Kairu, a u završnoj borbi za trofej svladan je Egipat 4:2.

EGIPAT - HRVATSKA 2:4 (1:1)
ACUD Cup, finale.
New Administrative Capital Stadium, Cairo.

Sudac: A. Diouf (Senegal)

Strijelci: 1:0 - Rabia (6'), 1:1 - Vlašić (21'), 1:2 - Petković (57'), 1:3 - Kramarić (77'), 1:4 - Majer (86'), 2:4 - El Shami (90+4')

Žuti kartoni: Rabia (27')

Egipat: Gabaski, Hamdi (68' Fathi), Abdelmonem, Rabia, Hany, Afsha, Ateya (85' Atef), Tawfik (46' Kouka), Trezeguet (79' El Shami), Marmoush (80' Sherif), Mohamed (80' Shalaby). Izbornik: H. Hassan.

Hrvatska: Labrović (46' Kotarski), Gvardiol (60' Juranović), Pongračić, Vida, Stanišić, Brozović (46' Kovačić), Modrić (60' Marco Pašalić), Vlašić (68' Mario Pašalić), Pjaca, Majer, Petković (68' Kramarić). Izbornik: Z. Dalić.

Nakon polufinalne pobjede nad Tunisom na jedanaesterce, u finalu međunarodnog turnira u Kairu Vatreni su odmjerili snage s domaćinom Egiptom, na novom stadionu u administrativnom središtu egipatske prijestolnice.

Domaćin se vrlo brzo radovao pogotku: već u šestoj minuti Rabia iz blizine šalje loptu iza Labrovićevih leđa, no u 21. minuti za izjednačenje se pobrinuo Vlašić odličnim udarcem pod prečku, s ruba kaznenog prostora.

S tih 1:1 otišlo se na odmor, pri čemu je veliku priliku na samom kraju prvog dijela propustio Petković, no propušteno je nadoknadio u 57. minuti, kada je na drugu Modrićevu asistenciju glavom postigao pogodak za 2:1.

Kramarić je također bio precizan glavom, u 77. minuti, nakon ubačaja Majera iz prekida, dok je upravo Majer stavio "točku na i" nekoliko minuta prije kraja utakmice. Egipat je naposljetku ublažio poraz (4:2) pogotkom El Shamija u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatska je tako uspješno zaključila ovu reprezentativnu akciju, a novo okupljanje na rasporedu je uoči Europskog prvenstva u Njemačkoj, kada će izabranici Zlatka Dalića u prijateljskim dvobojima zaigrati protiv Sjeverne Makedonije i Portugala.