Joško dodao i asistenciju

Hrvatski dani u redovima Cityja: prekrasni pogoci Kovačića i Gvardiola

13.04.2024.

Manchester City pobijedio je Luton Town rezultatom 5:1, a utakmicu će dugo pamtiti i Mateo Kovačić i Joško Gvardiol.

U borbi za naslov prvaka Engleske, Manchester City ubilježio je domaću pobjedu protiv Luton Towna, a pogodak za 2:0 postigao je Mateo Kovačić prekrasnim, silovitim udarcem s 15 metara u 64. minuti. To mu je bio prvi pogodak u Premiershipu u dresu Manchester Cityja.

U 87. minuti, Joško Gvardiol uposlio je Dokua za 4:1, da bi u trećoj minuti sudačke nadoknade branič Vatrenih još jednim lijepim pogotkom, s ruba kaznenog prostora u bliži gornji kut, postavio konačnih 5:1. Gvardiolu je to bio drugi pogodak u drugom uzastopnom nastupu, nakon što je fenomenalno pogodio i protiv Real Madrida u Ligi prvaka.

Kovačić i Gvardiol uz izvrsne su ocjene igrali od početka do kraja dvoboja.