Pogoci hrvatskih napadača

Musa, Matanović i Ljubičić tresu suparničke mreže

28.04.2024.

Hrvatski napadači u redovima Dallasa, Karlsruhea i LASK-a ovog su vikenda upisali nove pogotke za svoje klubove.

Po dolasku u MLS, Petar Musa prvijenac je postigao već u debitantskom nastupu, a u posljednje dvije utakmice postigao je nova dva pogotka - prošlog tjedna protiv Colorado Rapidsa, a ovog u "teksaškom" ogledu protiv Houston Dynama.

Precizan je bio u 55. minuti za vodstvo, a njegov Dallas naposljetku je pobijedio 2:0, pri čemu je Musa zamijenjen u sudačkoj nadoknadi.

Igor Matanović nastavlja sjajnu golgetersku sezonu u redovima njemačkog drugoligaša Karlsruhea: u nedjelju je donio pobjedu svojoj momčadi u Nurnbergu, postigavši pogodak za konačnih 1:0. Matanoviću je to bio već 14. ligaški pogodak.

U visokoj pobjedi LASK-a protiv Rapida, Marin Ljubičić ubilježio je dva pogotka: prvi iz kaznenog udarca u 31. minuti za vodstvo 1:0 te iz igre u 60. minuti za završnih 5:0. Ove je sezone Ljubičić postigao ukupno devet prvenstvenih pogodaka.