Hrvatska ikona Real Madrida

Luka Modrić ponovno prvak Španjolske, uz asistenciju i novi rekord

04.05.2024.

U subotu je Real Madrid pobijedio Cadiz 3:0, uz zaslužene ovacije Luki Modriću, a nedugo potom je Kraljevski klub mogao započeti proslavu naslova prvaka.

U ligaškoj pobjedi nad Cadizom Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta, a na početku drugog poluvremena proigrao je Diaza za vodeći pogodak svoje momčadi.

Tim je nastupom srušio još jedan rekord Ferenca Puskasa - s 38 godina i 238 dana, postao je najstariji igrač Real Madrida koji je nastupio u utakmici španjolskog prvenstva.

Za svoj je nastup Modrić dobio ovacije cijelog stadiona, a nakon pobjede Girone nad Barcelonom u kasnijem terminu, Real Madrid i matematički je potvrdio osvajanje naslova prvaka Španjolske.

Modriću je to 25. trofej s Kraljevskim klubom, čime se izjednačio na vrhu poretka osvajača trofeja s Benzemom, Marcelom i Nachom.