Neizvjesno u Austriji

Roko Šimić i Marin Ljubičić strijelci u završnim borbama za naslov prvaka

12.05.2024.

U Austriji se za naslov prvaka bore Sturm i Salzburg, a važne uloge u završnici natjecanja odigrali su i hrvatski napadači Roko Šimić i Marin Ljubičić.

U pretposljednjem kolu austrijskog prvenstva Salzburg je na gostovanju kod Hartberga pobijedio 5:1, pri čemu je prvi pogodak postigao Roko Šimić već u 11. minuti utakmice. Šimić je igrao do sudačke nadoknade, a cijelu je utakmicu kao kapetan momčadi odradio Luka Sučić.

Vodeći Sturm gostovao je kod LASK-a te je bio vrlo blizu pobjedi, no pri rezultatu 2:1 za momčad iz Graza Marin Ljubičić je u 76. minuti realizirao kazneni udarac za konačnih 2:2 te tako ostavio šansu Salzburgu za zadnje kolo.

Sturm ima 41 bod, Salzburg 39, a u zadnjem kolu Salzburg dočekuje LASK, dok Sturm čeka Austriju iz Klagenfurta.