1:1 protiv Walesa

Hrvatska U-17 trećim remijem završila nastup na Europskom prvenstvu

26.05.2024.

Hrvatski reprezentativci do 17 godina u posljednjem su kolu grupne faze Europskog prvenstva na Cipru snage odmjerili s Walesom (1:1).

U-17: WALES - HRVATSKA 1:1 (1:1)
Europsko prvenstvo U-17, Achnas, Cipar.

Strijelci: 0:1 - Durdov (24'), 1:1 - Allen (32')

Hrvatska: Rajić, Mandić (84' Barić), Puljić, Zebić, Mikić, Baković, Vojvodić (78' Pajsar), Ahmeti (68' Horvat), Vrzić (68' Marić), Durdov (84' Milišić), Ćutuk. Izbornik: M. Budimir.

Nakon remija s Austrijom (0:0) i Danskom (2:2) u prva dva kola Skupine B europske smotre, izabranicima Marijana Budimira bila je potrebna pobjeda protiv Walesa za plasman u četvrtfinale.

Hrvatska je povela u 24. minuti, kada je Durdov pogodio izravno iz kornera, no osam minuta poslije iz slobodnog udarca izjednačio je Allen, a tih 1:1 ostalo je na semaforu do kraja utakmice.

U drugoj utakmici posljednjeg kola Austrija je pobijedila Dansku 4:0 te zauzela prvo mjesto, a Danska prolazi kao drugoplasirana momčad.