Druga pobjeda

Hrvatske reprezentativke u kvalifikacijama za EP slavile na Kosovu

31.05.2024.

U trećem kolu kvalifikacija za europsku smotru 2025. godine, hrvatska ženska reprezentacija pobijedila je na gostovanju kod Kosova rezultatom 1:0.

KOSOVO - HRVATSKA 0:1 (0:0)
Kvalifikacije za EP 2025., Skupina B4.
Stadion Zahir Pajazati, Priština.

Sutkinja: K. Georgijeva (Bugarska)

Strijelci: 0:1 - Rudelić (58')

Žuti kartoni: Smaili (24'), Misini (44'), Slipčević (51'), Gashi (55'), Biqkaj (77'), Lubina (90+5')

Crveni kartoni: Smaili (42')

Kosovo: Demiri, Ramaj (63' Ramadani), Smaili, Gashi, Kryeziu, Misini, Avduli, Metaj, Memeti, Biqkaj (79' Limani), Ejupi. Izbornica: A. Andersen.

Hrvatska: Bačić, Jelenčić, Nevrkla, Krajinović (46' Lubina), Lojna (72' Mikulica), Vračević, Krznarić, Slipčević (55' Ljuština), Marković (90+3' Čanjevac), Pezelj, Rudelić (90+3' Jedvaj). Izbornik: N. Gračan.

Nakon uvodnog poraza kod Walesa te minimalne domaće pobjede protiv Ukrajine u Zaprešiću, izabranice Nenada Gračana ubilježile su tri boda i na Kosovu, također zahvaljujući jednom pogotku.

Trenutak odluke dogodio se u 58. minuti, kada je precizna bila Ivana Rudelić, za konačnih 1:0. Domaće su nogometašice od 42. minute igrale bez isključene Smaili, koja je tada dobila drugi žuti karton.

U četvrtom kolu Hrvatska će ponovno igrati protiv Kosova, ovoga puta na domaćem terenu: 4. lipnja u Karlovcu, s početkom u 20:00 sati.