Jubilej Kovačića, pogoci Majera, prvijenac Pašalića

Hrvatska u pripremnom dvoboju za EP svladala Sjevernu Makedoniju

03.06.2024.

U prvoj lipanjskoj pripremnoj utakmici za Europsko prvenstvo u Njemačkoj, Hrvatska je u Rijeci pobijedila Sjevernu Makedoniju rezultatom 3:0.

HRVATSKA - SJEVERNA MAKEDONIJA 3:0 (2:0)
Prijateljska utakmica.
Stadion HNK Rijeka, Rijeka.

Sudac: M. Jug (Slovenija)

Strijelci: 1:0 - Majer (10'), 2:0 - Majer (45'), 3:0 - Marco Pašalić (79')

Žuti kartoni:

Hrvatska: Livaković, Sosa, Vida, Erlić (67' Pongračić), Juranović, Majer, Kovačić (46' Sučić), Baturina (67' Marco Pašalić), Perišić (59' Pjaca), Kramarić (55' Ivanušec), Petković (59' Budimir). Izbornik: Z. Dalić.

Sjeverna Makedonija: Dimitrievski, Musliu, D. Velkovski (73' Dimoski), Zajkov, Alioski, Elmas, Alimi, Atanasov (56' Kostadinov), Aškovski (56' Mitrovski), Trajkovski (66' Čurlinov), Miovski (67' Ristovski). Izbornik: B. Milevski.

Nakon tjedan dana priprema u Rijeci, izabranici Zlatka Dalića testirali su trenutačnu formu na Rujevici protiv gostiju iz Sjeverne Makedonije, u dvoboju koji je obilježio i jubilej Matea Kovačića, koji je postao najmlađi hrvatski nogometaš koji se učlanio u prestižni Klub 100.

Već u desetoj minuti Hrvatska je povela, zahvaljujući izvanrednom slobodnom udarcu Lovre Majera, da bi krajem prvog poluvremena isti igrač zaključio lijepu akciju u kojoj mu je atraktivno asistirao Bruno Petković.

Kako je i najavio, izbornik Dalić u drugom je poluvremenu iskoristio i raspoložive zamjene kako bi priliku dobio što veći broj igrača, a "točku na i" postavio je Marco Pašalić svojim prvijencem u 79. minuti utakmice, silovitim udarcem pod prečku nakon obrane gostujućeg vratara.

Posljednju pripremnu utakmicu uoči početka Eura 2024 hrvatska nogometna reprezentacija igra u nedjelju, 9. lipnja u Lisabonu, protiv domaćina Portugala.