Dvoboj u Berlinu

Španjolska u prvom kolu Eura bolja od Hrvatske

15.06.2024.

U dvoboju prvog kola Skupine B Europskog prvenstva u Njemačkoj Španjolska je u Berlinu pobijedila Hrvatsku rezultatom 3:0.

ŠPANJOLSKA - HRVATSKA 3:0 (3:0)
EURO 2024., Skupina B.
Olimpijski stadion, Berlin.

Sudac: M. Oliver (Engleska).

Strijelci: 1:0 - Morata (29'), 2:0 - Fabian Ruiz (32'), 3:0 - Carvajal (45+2')

Žuti kartoni: Rodri (78')

Španjolska: Unai Simon, Cucurella, Nacho, Le Normand, Carvajal, Rodri (86' Zubimendi), Fabian Ruiz, Pedri (59' Dani Olmo), Williams (68' Merino), Yamal (86' Ferran Torres), Morata (67' Oyarzabal). Izbornik: L. De la Fuente.

Hrvatska: Livaković, Gvardiol, Pongračić, Šutalo, Stanišić, Brozović, Modrić (65' Mario Pašalić), Kovačić (65' Sučić), Majer, Kramarić (72' Petković), Budimir (56' Perišić). Izbornik: Z. Dalić.

Španjolska i Hrvatska otvorile su natjecanje u Skupini B europske smotre, a uvjerljivom predstavom u prvom poluvremenu Furija je osigurala sva tri boda.

Za prvi se pogodak pobrinuo Morata u 29. minuti, na proigravanje Fabiana Ruiza, da bi samo tri minute kasnije upravo Fabian Ruiz povisio rezultat na 2:0.

U posljednjoj akciji prvog poluvremena, Carvajal je na prvoj vratnici najbolje reagirao na ubačaj Yamala i ispisao na semaforu 3:0.

U drugom je poluvremenu Hrvatska najveću šansu imala deset minuta prije kraja, kada je Unai Simon obranio Petkoviću kazneni udarac. U nastavku akcije Petković je uspio zatresti mrežu, no pogodak je poništen nakon intervencije VAR-a.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine B Italija u kasnijem terminu igra protiv Albanije, dok u drugom kolu igraju Hrvatska i Albanija, 19. lipnja u Hamburgu s početkom u 15:00 sati.