Modrić pogotkom oborio rekord

Hrvatska u posljednjoj sekundi ostala bez pobjede nad Italijom

24.06.2024.

U trećem kolu Skupine B Europskog prvenstva u Njemačkoj Hrvatska i Italija odigrale su neriješenih 1:1 te su Vatreni završili kao treći u skupini.

HRVATSKA - ITALIJA 1:1 (0:0)
EURO 2024, Skupina B.
Arena Leipzig, Leipzig.

Sudac: D. Makkelie (Nizozemska)

Strijelci: 1:0 - Modrić (55'), 1:1 - Zaccagni (90+8')

Žuti kartoni: Sučić (24'), Modrić (60'), Ivanušec (73'), Pongračić (78'), Stanišić (82'), Brozović (90+1'), Calafiori (90+3'), Fagioli (90+6'),

Hrvatska: Livaković, Gvardiol, Pongračić, Šutalo, Stanišić, Brozović, Modrić (80' Majer), Kovačić (70' Ivanušec), Mario Pašalić (46' Budimir), Sučić (70' Perišić), Kramarić (90' Juranović). Izbornik: Z. Dalić.

Italija: Donnarumma, Darmian (81' Zaccagni), Calafiori, Bastoni, Di Lorenzo, Jorginho (81' Fagioli), Barella, Dimarco (57' Chiesa), Pellegrini (46' Frattesi), Raspadori (75' Scamacca), Retegui. Izbornik. L. Spalletti.

U posljednjem nastupu u grupnoj fazi europske smotre u Njemačkoj, hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je s Talijanima te s ukupno dva boda osvojila treće mjesto na tablici. Za eventualni prolaz u osminu finala mora čekati rezultate u ostalim skupinama.

Prvi su dio u Leipzigu obilježili sjajan udarac Sučića te dvije odlične obrane Livakovića, a Hrvatska je povela nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu, samo minutu nakon što je Donnarumma obranio kazneni udarac Modrića.

Tada je upravo Modrić najbolje reagirao pred talijanskim vratima i poslao loptu u mrežu, čime je ujedno postao i najstariji strijelac na europskim smotrama, s 38 godina i 289 dana.

Tih 1:0 stajalo je na semaforu sve do posljednje minute sudačke nadoknade, kada je Zaccagni pogodio za konačnih 1:1, čime je Italija zauzela drugo mjesto. Kao pobjednik skupine u osminu finala prošla je Španjolska, koja je pobijedila posljednjeplasiranu Albaniju 1:0.