KVALIFIKACIJE ZA EP 2025.

Hrvatska upisala poraz od Ukrajine u Skoplju

16.07.2024.

Hrvatska ženska reprezentacija upisala je poraz od Ukrajine u Skoplju 2:0 u zadnjoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. u ovome ciklusu.

UKRAJINA - HRVATSKA 2:0

Kvalifikacije za EP 2025., Skupina B4

Stadion: Trening Centar Petar Miloševski (Skoplje)

Sutkinja: Louise Thompson (Sjeverna Irska)

Strijelkinje: Korsun 31', Kravchuk 35'

Žuti kartoni: Kravchuk 33, Krznarić 43', Dulčić 54', Hlushchenko 87'

UKRAJINA: Keliushyk, Korsun, Apanaschenko (Kotyk 90+2'), Shmatko, Basanska, Petryk (Molodiuk 82'), Khimich, Ovdiychuk (Hlushchenko 74'), Kalinina (Semkiv 83'), Andrukhiv, Kravchuk (Kozlova 46')

HRVATSKA: Bačić, Jelenčić, Vračević, Nevrkla, Krznarić, Pezelj (Čanjevac 46'), Slipčević (Ljuština 46'), Dulčić (Orkić 62'), Mikulica (Lojna 46'), Marković, Lubina

U iznimno teškim vremenskim uvjetima na 38 stupnjeva Celzijevih, hrvatska ženska reprezentacija poražena je od Ukrajine u Skoplju 2:0 u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2025. godine.

Izabranice Nenada Gračana čuvale su rezultat sve do pred kraj prvog poluvremena kad ukrajinska reprezentativka Korsun zabija u 31. minuti na asistenciju Andrukhiv. Samo četiri minute kasnije, povećavaju rezultat na konačnih 2:0 pogotkom Kravchuk.

Ovim porazom Hrvatska je pala na treće mjesto ljestvice koju predvodi Wales s 14 bodova, dok Ukrajina ima 11, a Hrvatska 9 bodova. Kosovo nije upisalo nijednu pobjedu. Prve tri momčadi prolaze dalje.

U petak 19. srpnja slijedi ždrijeb za play-off kvalifikacija koje se igraju u listopadu.