LJETNI KAMP U LUDBREGU

Pobjeda i remi U-16 reprezentacije protiv Kuvajta i Ujedinjenih Arapskih Emirata

13.08.2024.

Na ljetnom kampu u Ludbregu, U-16 reprezentacija izbornika Marijana Budimira upisala je pobjedu i remi u dva prijateljska susreta.

HRVATSKA U-16 - KUVAJT U-17, 5:1

Stadion Čakovec
Sudac: Ivan Slunjski
Strijelci: Delkić 34', Žužić Škafar 37', Benkotić 49', Žeželić 52', Alajami 70', Saina 82'

U-16 reprezentacija u prijateljskom susretu protiv Kuvajta U-17 slavila je u Čakovcu s visokih 5:1.

Prvi je pogodak u 34. minuti postigao Dino Delkić, a samo tri minute kasnije rezultat je povećao Nik Žužić Škafar. Jona Benkotić u 49. minuti zabio je za 3:0, u 52. minuti Dorian Žeželić povećava na visokih 4:0, da bi u 70. minuti utješni pogodak za Kuvajt postigao Mubarak Alajami. Konačnih 5:1 za Hrvatsku postavio je Diego Saina u 82. minuti.

HRVATSKA U-16 - UJEDINJENI ARAPSKI EMIRATI U-17, 1:1

Mjesto: Čakovec
Sudac: Jasmin Horvat
Strijelci: Saeed Almenhali 60', Delkić 87'

U drugom susretu protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata uzrasta do 17 godina Hrvatska je remizirala s 1:1.

Momčad Marijana Budimira imala je priliku povesti 2:0 preko dva kaznena udarca u 52. i 53. minuti, no Dino Delkić i Nik Žužić Škafar nisu ih uspješno realizirali. U drugom dijelu za vodstvo Emirata u 60. minuti zabija Houd Saleh Salem Saeed Almenhali, da bi u 87. za konačnh 1:1 izjednačio Delkić, i to s 11 metara.