KVALIFIKACIJE ZA EP 2025.

Pobjeda protiv Farskih Otoka u debiju Ivice Olića na klupi U-21 reprezentacije

05.09.2024.

Hrvatska U-21 reprezentacija upisala je pobjedu protiv Farskih Otoka 2:1 u utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine.

Golove su zabili Marin Ljubičić i Franjo Ivanović. Pogodak za Farske otoke postigao je Beinir Nolsoe. Gosti su utakmicu završili s igračem manje jer je Gulibrandur Oregaard dobio izravni crveni karton.

Prvi pogodak Ljubičića pao je u 39. minuti iz kaznenog udarca, a ovo mu je bio šesti pogodak u sedam utakmica u ovim kvalifikacijama. Drugi pogodak za Hrvatsku također je iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Ivanović u 89. minuti.

HRVATSKA U-21 - FARSKI OTOCI U-21, 2:1

Stadion: SC Rudeš

Sudac: Rob Hennessy

Strijelci: Ljubičić 39’, Ivanović 89’, Nolsoe 90+3’

HRVATSKA

Čavlina, Buvić, Prpić, Vušković, Hrgović, Vidović (Hodža 68’), Soldo, Zvonarek (Ivanović 59’), Šotiček (Kačavenda 59’), Ljubičić (Matković 59’), Crnac

FARSKI OTOCI

Petersen, Oregard, Petersen, Rusborg, Agnarsson (Guttesen 87’), Sorensen (Elingsgaard 87’), Mneney, Dam, Kallsberg (Nolsoe 87’), Nielsen (Dahl-Olsen 72’), Bardarson (Poulsen 79’)

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra 10. rujna protiv Portugala u 19 sati u Karlovcu.