Novo izdanje Lige nacija

Hrvatska u Lisabonu tijesno poražena od Portugala

05.09.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u Lisabonu od Portugala (1:2) u prvom kolu novog izdanja Lige nacija i sadržajnoj utakmici tijekom koje su Vatreni u pojedini razdobljima igre ostavili jako dobar dojam i zadržali uobičajeno visoke standarde unatoč brojnim izostancima.

Šteta je samo što su Portugalci znalački iskoristili svoje prilike. Prvu veliku već u šestoj minuti kad je Bruno Fernandes podvalio loptu za Dalota koji je uspio provući loptu kroz noge Livakoviću za - 1:0.

Prethodno je Dominik Livaković nagovijestio da će biti silno raspoložen kad je minutu prije obranio udarac Brune Fernandesa, odnosno kad je u 22. minuti bravuroznim refleksom obranio udarac Cristiana Ronalda iskosa s lijeve strane.

Hrvatska je prvi put zaprijetila u 14. minuti kad je lopta poslije Modrićeva dalekometnog udarca završila u vanjskom dijelu mreže. Još su bliže Vatreni bili pogotku u 31. minute kad je poslije Kramarićeva udarca portugalski vratar Diogo Costa bravuroznom intervencijom spriječio siguran pogodak. U 34. minuti ni Livaković nije mogao ništa. Cristiano Ronaldo dočekao je centaršut s lijeve strane i iz blizine zatresao mrežu kao u najboljim danima. - 2:0.

U 41. minuti Hrvatska je smanjila vodstvo Portugala. Kramarić je odigrao loptu u sredinu, Sosa na drugoj vratnici pucao, a portugalski branič petom matirao Dioga Costu - 2:1. U završnici prvog poluvremena Vitinha je pobjegao u kontru i pogodio gredu.

PORTUGAL - HRVATSKA 2:1
LISABON Stadion Luz. Sudac: Umut Meler (Turska). Strijelci: 1:0 Dalot (7’), 2:0 Cristiano Ronaldo (34’), 2:1 Dalot (41’-autogol). Žuti karton: Modrić (Hrvatska).
PORTUGAL: Diogo Costa, Dalot, Dias, Ignacio, Mendes, Bruno Fernandes, Vitinha (od 90’ Gonçalves), Bernardo Silva, Neto (od 46’ Semedo), Cristiano Ronaldo (od 87’ Jota), Leao (od 46’ Neves).
HRVATSKA: Livaković, Pongračić (od 46’ Ćaleta-Car), Šutalo, Gvardiol, Jakić (od 77’ Peršić), Modrić (od 77’ P Sučić), Kovačić, Sosa, Mario Pašalić (od 67’ L. Sučić), Baturina (od 61’ Matanović), Kramarić.