KVALIFIKACIJE ZA EP 2025.

Olić: "Raduje me što sam vidio zajedništvo i želju, to je put kojim želim da idemo"

10.09.2024.

Izbornik U-21 reprezentacije Ivica Olić, unatoč porazu od Portugala u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, tvrdi kako ga raduje činjenica što je na utakmici vidio zajedništvo i želju, što je put kojim želi da reprezentacija ide.

Ivica Olić naglasio je kako je Portugal u vrhu europskog i svjetskog nogometa, ali napomenuo i činjenicu da je mlada hrvatska reprezentacija pokazala želju.

"Portugal je reprezentacija koja je godinama u vrhu u svim kategorijama europskog i svjetskog nogometa. Imaju se uvijek čemu nadati, a o kontinuitetu ne moram ni govoriti. Vidi se da su stvarno uigrani i ako im dozvoliš i malo prostora, to kažnjavaju. To smo vidjeli u A reprezentaciji, također sad u U-21, igraju fantastično. Kad nemaju pritisak i kad osjete da mogu ući u taj prostor. Ono što mene raduje u odnosu na prvu utakmicu, jako sam zadovoljan kako su dečki odigrali prvo poluvrijeme pogotovo. Tu smo imali neke svoje prilike, ali nažalost nismo uspjeli zabiti gol. Volio bih vidjeti kakva bi utakmica onda bila i kako bi oni reagirali, a prostor za kontre i polukontre bi bio još veći za nas. Raduje me da sam u odnosu na prvu utakmicu vidio zajedništvo i želju, a to je onaj put kojim želim da ova reprezentacija ide. Imamo još dvije utakmice i sve u svojim rukama i nogama. Nakon ovoga okupljanja, nadam se da će nešto ostati od ovih zahtjeva koje smo pred njih postavili. Volio bih da u ova tri, četiri tjedna Cvijanović, Hrgović, i Gabi koji je tek promijenio klub, i Lovro. Imamo dosta igrača koji nisu u ritmu utakmica i volio bih da to više minuta dobiju, a to je jako važno kad dođeš na ovakve utakmice i kad imaš ritam", rekao je Olić.

"U svakom trenutku znaju gdje stoje, ne gube glavu i razum, ali isto tako moram priznati, pogotovo u prvom poluvremenu, uspjeli smo im dva, tri pasa odigrati, dolazili smo u polušanse, poluprilike i prilike. Mislim da je vrlo važno da nakon one utakmice koju je tamo izgubila, danas je napravila korak naprijed i to je nama put - ništa ne ide preko noći. Sport je malo duža priča u kojoj treba duže vremena da oni to shvate. Imali smo dvije utakmice uzeli tri boda. Prvu možda i nezaslužena tri boda, ali u drugoj utakmici imaš šanse da im daš gol. Najviše me raduje da sam vidio momčad, da sam vidio ekipu, jedan za drugoga su tu i to je ono što želim gledati. Znao sam da je Portugal dobar, znamo da je Španjolska vrh, ali ja želim da mi budemo bolji i da danas-sutra jedan novi igrač dođe u A reprezentaciju", naglasio je Olić.

"Krenuli smo u veći rizik i digli se, bili smo i mi ti koji su htjeli do doći do izjednačenja. Šteta zbog drugog gola, a vidjeli smo šanse od Franje, Crnca, Matkovića glavom, to je sve prošlo kod 1:0... imali smo svoje prilike. Jako sam zadovoljan s obzirom na to da smo praktički do 90. minute bili u igri", tvrdi Olić.

Preostale dvije kvalifikacijske utakmice igraju se također na domaćem terenu, 11. listopada na domaćem terenu protiv Andore te 15. listopada protiv Grčke, također kod kuće.

"Grčka je reprezentacija koja je kod kuće pobijedila Portugal. Mi smo tu utakmicu gledali i analizirali, zasluženo su dobili. Kad smo mi igrali u Grčkoj primili smo gol u zadnjim minutama. Neće biti lako, očekuje nas teška utakmica, ali vjerujem da ova ekipa ima kvalitetu i snagu, vjerujem da ćemo se najbolje pripremiti, odigrati dobru utakmicu, uzeti to drugo mjesto i nadati se da možemo na bodove i direktno proći, a ako ne, onda kroz dodatne kvalifikacije", zaključio je Olić.