Odluka protiv Kube

Brazil nadjačao Hrvatsku u drugom kolu SP-a

17.09.2024.

U drugom kolu Skupine B Svjetskog futsalskog prvenstva u Uzbekistanu, Hrvatska je odmjerila snage s favoriziranim Brazilom, koji je proslavio visoku pobjedu.

BRAZIL - HRVATSKA 8:1 (4:1)
SP u futsalu, Skupina B.
Sports Complex, Buhara.

Sudac: E. Mehrabi (Iran)

Strijelci: 1:0 - Pito (13′), 1:1 - Marinović (15′), 2:1 - Dyego (17′), 3:1 - Marcel (18′), 4:1 - Neguinho (19′), 5:1 - Marcel (24′), 6:1 - Pito (25′), 7:1 - Arthur (29′), 8:1 - Rafael (37′)

Crveni karton: Kuraja (17')

Hrvatska: Primić, Jelovčić, Novak, Čekol, Perić; Bašković, Kustura, Vukmir, Marinović, Kuraja, Sekulić, Jurlina, Mataja. Izbornik: M. Mavrović.

Brazil: Willian, Marlon, Marcel, Dyego, Pito; Guitta, Roncaglio, Neguinho, Marcenio, Lino, Ferrao, Arthur, Rafael, Valerio. Izbornik: M. Xavier.

Nakon tijesnog poraza od Tajlanda, izabranici Marinka Mavrovića susreli su se s Brazilcima, jednima od glavnih favorita za naslov svjetskog prvaka u Uzbekistanu.

Hrvatska se uspješno branila do 13. minute, kada je pogodio Pito, a vrlo brzo uzvratila je lijepom akcijom koju je zaključio Marinović za izjednačenje na 1:1.

Potom je isključen Kuraja, Dyego je realizirao kazneni udarac za 2:1, a do kraja poluvremena Brazil je otišao na 4:1 zahvaljujući Marcelu i Neguinhu. U drugom su poluvremenu Marcel, Pito, Arthur i Rafael dovršili posao.

U drugoj utakmici drugog kola Tajland je pobijedio Kubu 10:5. U posljednjem, trećem kolu grupne faze Hrvatska će zaigrati protiv Kube, a taj je susret na rasporedu u petak, 20. rujna, s početkom u 14:30 sati.