Svjetsko prvenstvo u Uzbekistanu

Hrvatska visokom pobjedom protiv Kube ostala u igri za drugi krug

20.09.2024.

U trećem kolu Skupine B Svjetskog prvenstva u Uzbekistanu, Hrvatska je pobijedila Kubu 7:0 te čeka ostale rasplete skupina za eventualni plasman u osminu finala.

KUBA - HRVATSKA 0:7 (0:2)
SP u futsalu, Skupina B.
Humo Arena, Taškent.

Sudac: N. M. Manzione (Italija)

Strijelci: 0:1 - Čekol (2'), 0:2 - Vukmir (13'), 0:3 - Perić (24'), 0:4 - Marinović (25'), 0:5 - Čekol (27'), 0:6 - Mataja (31'), 0:7 - Perić (31')

Žuti kartoni: Vukmir (12'), Kustura (19'), Martinez (26')

Kuba: Rueda, Morejon, D. Hernandez, Cabrera, J. Hernandez; Perez, Gonzalez, Valiente, Tamayo, Martinez, Cotilla, Ramirez, Llanes, Alvarez. Izbornik: O. Valdivia.

Hrvatska: Primić, Jelovčić, Perić, Novak, Postružin; Bašković, Kustura, Vukmir, Čekol, Marinović, Sekulić, Jurlina, Mataja. Izbornik: M. Mavrović.

U prva dva nastupa na svjetskoj smotri Hrvatska je poražena od Tajlanda (1:2) i Brazila (1:8) te je protiv Kube morala tražiti što uvjerljiviju pobjedu radi što boljih izgleda za plasman u drugi krug.

Već u drugoj minuti Čekol je osigurao vodstvo, a u 13. minuti odlično je asistirao Vukmiru za 2:0. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, da bi u prvih desetak minuta nastavka Hrvatska otišla na visokih 7:0. U strijelce su se upisivali Perić, Marinović, ponovno Čekol, Mataja te naposljetku još jednom Perić.

U drugoj utakmici trećeg kola Skupine B Brazil je pobijedio Tajland 9:1 te osvojio prvo mjesto, a drugoplasirani Tajland također ima sigurno mjesto u osmini finala. Hrvatska će čekati rasplete preostalih utakmica kako bi saznala hoće li biti među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.