Pobjeda Rapida

Beljo strijelac u gradskom derbiju, Halilović asistent protiv prvaka

23.09.2024.

Dion Drena Beljo zatresao je mrežu gradskog rivala Austrije, a Alen Halilović upisao je asistenciju u dvoboju s PSV-om.

U sedmom kolu austrijskog prvenstva snage su odmjerili bečki rivali, Rapid i Austria, a hrvatski napadač Dion Drena Beljo doveo je Rapid u vodstvo u 23. minuti - to mu je bio treći ovosezonski prvenstveni pogodak.

Austria je izjednačila preko Grubera, a pobjedu Rapidu osigurao je Seidl nakon sat vremena igre. Beljo je odigrao cijelu utakmicu.

Fortuna Sittard ugostila je branitelja naslova, PSV iz Eindhovena, u šestom kolu Eredivisie, a Alen Halilović asistirao je za jedini pogodak domaćina ubačajem iz kuta u 32. minuti - strijelac je bio Bullaude.

PSV je pobijedio 3:1, pri čemu je Halilović igrao do 89. minute, Josip Mitrović do 77. minute, a Ante Erceg u igru je ušao u 63. minuti. Ivan Perišić ostao je među pričuvama aktualnog prvaka te zasad nije upisao debi za novi klub.