Pretposljednje kvalifikacijsko kolo

Beljo i Hodža osigurali pobjedu Hrvatske U-21 nad Andorom

11.10.2024.

Mlada hrvatska reprezentacija pobijedila je u Koprivnici Andoru rezultatom 2:0 te u završni ogled s Grčkom ulazi s drugog mjesta u skupini.

U-21: HRVATSKA - ANDORA 2:0 (0:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina G.
Stadion Ivan Kušek Apaš, Koprivnica.

Sudac: J. Jaanovits (Estonija)

Strijelci: 1:0 - Beljo (60'), 2:0 - Hodža (86')

Žuti kartoni: Beljo (22'), Hodža (84'), Vušković (90'), Hrgović (90+2'), Bienert (90+3')

Hrvatska: Čavlina, Valinčić, Vušković, Prpić, Hrgović, Belcar (46' Hodža), Soldo, Vidović (58' Kačavenda), Crnac (65' Šotiček), Ivanović (46' Ljubičić), Beljo (76' Zvonarek). Izbornik: I. Olić.

Andora: Rabelo, Alvarez (63' Molins), Boutarfas (85' Torrellas), Acosta, Robinat, Bellido, Rodrigo, De las Heras (85' Silva), Rodriguez (85' Bienert), Ferreira, Guma (76' Belastegui). Izbornik: E. Casals.

U devetom kolu Skupine G kvalifikacija za Europsko prvenstvo U-21 izabranici Ivice Olića ugostili su u Koprivnici nacionalnu selekciju Andore te osvojili nova tri boda.

Na prvi se pogodak čekalo sat vremena - u 60. minuti Beljo je volejem iz blizine pronašao put do suparničke mreže, da bi u 86. minuti pobjedu Hrvatske potvrdio Hodža, na asistenciju Šotičeka.

Hrvatska je tako uoči međusobnog susreta zadnjeg kola s trećeplasiranom Grčkom, 15. listopada također u Koprivnici, zauzela drugo mjesto u poretku, a prvo je mjesto i izravan plasman na europsku smotru osigurao Portugal, gostujućom pobjedom na Farskim Otocima (3:1).