KVALIFIKACIJE ZA EP 2025.

Olić: "Ovo su nam važna tri boda uoči Grčke"

11.10.2024.

Hrvatska U-21 reprezentacija upisala je pobjedu protiv Andore u utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025.

Izbornik Ivica Olić zadovoljan je susretom te naglašava kako Andora nije bila za podcijeniti kao što se naglašavalo uoči susreta.

"Kao što smo i očekivali, prvo poluvrijeme je bilo dosta teško. Andora se branila sa svih 10 igrača i uglavnom su se fokusirali na obranu i to ih je držalo, držao i je rezultat. Po meni smo bili malo spori u prvom poluvremenu i dosta smo forsirali jednu stranu. Nismo okretali strane gdje bismo došli do više prostora i možda do dvije tri šanse više. U prvom poluvremenu smo se dogovorili da ćemo uz dvije izmjene koje smo odmah napravili pokušati igrati brže i tražili smo više tih centaršuteva s poludistance s obzirom na to da smo imali Belju u 16 koji je praktički svaku dugu loptu imao pod kontrolom ili bio na njoj. S obzirom na njegov visinu i njihov deficit tu, on je bio tu dosta dominantan, a tako smo i dali gol iz centaršuta i onda je bilo sve lakše.

Utakmica se otvorila, imao je Šotiček šansu prije njegove asistencije za gol Hodže. Utakmica je išla kako smo očekivali, a idealan scenarij bi bio da smo ju otvorili ranim golom. Sigurno bi bilo drugačije, ali ono što je najvažnije, ova tri boda su upisana i na terenu s obzirom da su svi u najavama, kao i navijači, vidjeli ova tri boda prije nego što je utakmica odigrana. Te utakmice su najteže i za igrače i nas trenere da ta tri boda upišu na terenu s obzirom na važnost i da za zadnju utakmicu dođemo u situaciju da možemo biti drugi", rekao je Olić.

U utorak slijedi utakmica protiv Grčke.

"To će biti sigurno drugačija utakmica gdje će biti više prostora. S obzirom na stanje u Grčkoj, pokušat će više napraviti u napadu jer danas Andora nije imala nikakav cilj prema naprijed. Radi se o puno kvalitetnijoj ekipi gdje ćemo morati biti puno bolji, puno brži i čvršći u duelu. Nadam se da ćemo se u ova tri dana dobro odmoriti još bolje pripremiti za tu utakmicu", dodao je Olić.

15. listopada Hrvatska će u Koprivnici u 18:00 sati ugostiti Grčku u izravnom dvoboju za drugo mjesto.