Matanović i Kramarić za tri boda

Hrvatska preokretom nadjačala Škotsku

12.10.2024.

Vatreni su protiv Škotske u Zagrebu proslavili svoju drugu pobjedu u ovosezonskom izdanju Lige nacija.

HRVATSKA - ŠKOTSKA 2:1 (1:1)
UEFA Liga nacija, Skupina A1.
Stadion Maksimir, Zagreb.

Sudac: I. Kovacs (Rumunjska)

Strijelci: 0:1 - Christie (33'), 1:1 - Matanović (36'), 2:1 - Kramarić (70')

Žuti kartoni: Hanley (8'), Pašalić (19'), Perišić (39'), Gilmour (90+3')

Hrvatska: Livaković, Šutalo, Ćaleta-Car, Gvardiol, Sosa, Mario Pašalić (46' P. Sučić), Modrić, L. Sučić (62' Baturina), Perišić (90+1' Jakić), Kramarić (71' Petković), Matanović (71' Budimir). Izbornik: Z. Dalić.

Škotska: Gordon, Robertson, Hanley, Souttar, Ralston, McLean, Gilmour, Christie, McTominay, Doak (77' Gauld), Dykes (77' Adams). Izbornik: S. Clarke.

U svom prvom listopadskom nastupu, hrvatska nogometna reprezentacija dočekala je na Maksimiru Škotsku, koju je u povijesti pobijedila samo jednom u šest pokušaja.

Da će Škoti opet biti nezgodan suparnik, pokazali su u 33. minuti, kada je Christie nakon propusta u hrvatskoj obrani pogodio za vodstvo, no samo tri minute poslije Perišić je uposlio Matanovića za njegov prvijenac u reprezentanciji i poravnanje na 1:1, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Igrala se 70. minuta kada je jedna odbijena lopta pred škotskim vratima stigla do Kramarića, koji je glavom šalje u mrežu za preokret na 2:1. U posljednjem napadu na utakmici, lopta je završila i iza Livakovićevih leđa, no na intervenciju VAR-a dosuđeno je zaleđe te su Hrvatskoj ostala sva tri boda.

U drugoj utakmici trećeg kola Skupine A1 Poljska će ugostiti Portugal, a Hrvatska za tri dana, u utorak 15. listopada, gostuje u Varšavi.