KVALIFIKACIJE ZA EP 2025.

Hrvatska u Koprivnici svladala Grčku i izborila dodatne kvalifikacije za Euro

15.10.2024.

Mlada hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila (3:2) je Grčku u Koprivnici i izborila nastup u dodatnim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo iduće godine u Slovačkoj. Protivnik Hrvatske u dodatnim kvalifikacijama bit će poznat poslije ždrijeba ovog četvrtka od 12 sati.

Pobjedonosni pogodak postigao je Luka Vušković u 76. minuti koji je u ravni prve vratnice skrenuo loptu u gol poslije ubačaja iz kuta s lijeve strane Lovre Zvonareka.

Prethodno je Hrvatska povela već u 16. minuti pogotkom Lukasa Kačavende na asistenciju Diona Belje, koji se kasnije upisao i u strijelce u 35. minuti. Pred odlazak na odmor, Grčka smanjuje na 2:1 preko Kostoulasa u trećoj minuti nadoknade prvog dijela, da bi izjednačenje stiglo minutu poslije preko Bakoulasa.

U 24. minuti poništen je pogodak Dionu Belji.

HRVATSKA - GRČKA 3:2

Sudac: Sandi Putros (DEN).

Stadion: Gradski stadion Ivan Kušek Apaš (Koprivnica).

Strijelci: 1:0 Kačavenda (16’), 2:0 Beljo (35’), 2:1 Kostoulas (45'+3), 2:2 Bakoulas (45'+4), 3:2 Vušković (76').

Žuti kartoni: Kostis 23’, Soldo 41’, Belcar 53', Bakoulas 65' Zouglis 84', Zvonarek 88', Kostoulas 90'+3.

HRVATSKA: Čavlina, Hrgović, Prpić (45'+1 Barzić), Vušković, Valinčić, Vidović (64' Zvonarek), Soldo, Belcar, Kačavenda (64' Crnac), Beljo, Ivanović (78' Pavić).

GRČKA: Balomenos, Koutsogoulas, Kostis, Konstantopoulos, Kourfalidis (84' Metaxas), Niarchos (55' Zouglis), Koutsias, Mouzakitis (55' Kalogeropoulos), Bakoulas (78' Tsimas), Kostoulas, Apostolopoulos (78' Kitsos).