Pogled prema Gani

Gvardiol: “Sve je sada puno lakše“

24.06.2026.

Gvardiol: “Sve je sada puno lakše“
Foto: Drago Sopta/HNS

Joško Gvardiol bio je poslije utakmice s Panamom zadovoljan pobjedom Vatrenih koji su napravili važan korak prema plasmanu u drugi krug.

Ovo su njegovi prvi dojmovi:

“Drugo poluvrijeme je bilo bolje nego prvo. Trebamo analizirati i vidjeti... Bilo je dosta prostora, druge lopte su manje-više sve bile njihove, nekoliko kontri su napravili. Iako moram reći da smo se dobro vraćali, od prvog do zadnjeg, koliko smo mogli. U drugom dijeli smo se podignuli, drago mi je radi Budimira što je zabio gol i eto, imamo tri boda”.

O svojoj igri…

“Ne znam što reći. Izvana to izgleda drugačije i vjerojatno nije moja dobra predstava, ali ono što mogu reći je da nisam bio uključen u igru u prvom poluvremenu, u kojem sam igrao, i možda je dobar potez izbornika što je prebacio Perišića u obranu i uveo malo svježine. Na kraju se to ispostavilo pozitivnim. Bitna su samo tri boda”.

O nastavku prvenstva…

“Sve je puno lakše nakon pobjede. Sad bi bilo najbolje da tako nastavimo, ali čeka nas utakmica koja neće biti laka, Englezi su s njima remizirali. Iako su bili igrački dominantni. To je još jedan dokaz da na ovom Svjetskom prvenstvu nema laganih utakmica. Moramo se regenerirati i pripremiti te ići po tri boda”.

O Panami i Gani…

“Problem je bio što je suparnik jako nisko stajao, s puno igrača u zadnjoj liniji, teško je bilo probiti taj blok. Jedan lijepa akcija s desne strane u drugom poluvremenu promijenila je sve. Nakon pogotka morali su se otvoriti, ići naprijed, to nam je dalo više prostora, naša igra je došla do izražaja. To možemo očekivati protiv Gane. Pripremit ćemo se, moramo naći neki novi put i plan igre, nadam se da ćemo biti spremni”.

O ozračju poslije utakmice…

“Što je rekao izbornik poslije utakmice? Nije ništa komentirao. Više smo se fokusirali na dvjestotu Lukinu utakmicu. Čestitam mu još jednom na sjajnoj i velikoj brojci”.

Naši partneri