Izbornik poslije Paname
Dalić: “Nije važno tko će početi, nego tko će završiti utakmicu“
25.06.2026.

Foto: Drago Sopta/HNS
Izbornik Vatrenih Zlatko Dalić uobičajeno je održao konferenciju za medije dan poslije utakmice na Svjetskom prvenstvu u Kanadi, Meksiku i Sjedinjenim Američkim Državama.
Pobjeda nad Panamom donijela je olakšanje...
“Nismo na razini na kojoj trebamo biti, puno je bolje na treningu. Najvažnija su tri boda koja su bila u planu i to je najvažnije od svega. Nemam vremena za analizu, brzo će Gana. Ne treba bacat drvlje i kamenje na pobjedu, trebamo biti pozitivni i fokusirati se na Ganu”.
O ideji protiv Paname...
“Dogovorili smo se da ne srljamo u vezi, Panama je čekala pogrešku i tako će i Gana. Otvorili su se brzo i tako će i oni. Htjeli smo igrati preko krila i tako smo i dali gol. Trebalo je biti puno više takvih pokušaja. Gana je bila u niskom bloku u obje utakmice i išla na kontru. Tako su i zabili gol Panami. Igrat će defenzivno i čekati prilike preko Semenya i Williamsa. Moramo što prije rješavati te situacije, a ne da zadnja linija i obrana to popravlja. Nekoliku puta su nas duge lopte ubile protiv Paname i moramo popraviti te reakcije. Sada imamo tri dana i popravit ćemo se”.
O Jošku Gvardiolu...
“Prije pola godine je imao slomljenu nogu, nije u formi i treba ga čekati. On ima svoj status i treba ga čekati. Bilo bi glupo sada govoriti nešto negativno i nije realno da je došao u pogon tako brzo. Nedostaje mu utakmica i ritma, ne sumnjam u njega i bit će bolji svakako. Kroz dva treninga vidjet ćemo što će biti protiv Gane, nešto ćemo promijeniti u načinu igre. Nešto nam ne leži kako sad igramo i to moramo popraviti”.
O usporedbi triju svjetskih prvenstava...
“Nova priča, napravili smo to što jesmo i to je ponos i čast. To nitko ne može zaboraviti. Ovo je novo natjecanje, želimo biti pravi i pritisak je velik. Pogotovo kad je Gana uzela bod. Nije lako, to se osjeti na dečkima i na igri. Pritisak je velik, ovo je nešto novo i želimo dati najbolje od sebe. Nekima je ovo zadnje SP i veseli me da smo pobjedu ovu poklonili Luki za 200. nastup. Pritisak je, očekivanja jesu i svjesni smo toga. Idemo pokušat popraviti reprezentaciju, koja nije bila dobra u prve dvije utakmice”.
O vremenu za pripremu utakmice...
“Imali smo pauzu od sedam dana na početku, sada je to kraće. Možda je nekad dobro da što prije igraš kada dojmovi nisu dobri pa to želiš popraviti, ali to utječe na igrače. U Alexandriji smo jako zadovoljni i sretni, imamo mir, dobre uvjete i nemam ni jednu primjedbu”.
O formi napadača i golovima iz akcija...
“Postigli smo golove iz sjajnih akcija protiv Engleske i Paname. Bile su to izrađene akcije, ne prekidi i to jako veseli. Jako je bitno i ohrabruje da napadači zabijaju. Budimir je jako opasan u 16 metara i raduje me što je tako”.
O korištenju velikog broja igrača...
“Koristili smo 19 igrača i to je dobro. Imamo širinu i zamjene, činjenica je da smo došli s igračima koji nisu bili u formi. Vodi se polemika tko će početi, a važno je tko će završiti. Važno je da oni koji uđu donesu ritam i energiju. Gubili smo od Engleske 3-2 i sa zamjenama dobili dobru energiju. I jučer kada su ušli dali su energiju i bitno je da znamo da oni koji uđu donesu nešto novo. Ja se baziram na ono što vidim na treningu i ne padne ništa meni na pamet. Vidimo što nam treba i to stavimo i to je naš rezon. Važnije je tko završava utakmicu”.
O Marcu Pašaliću...
“Da je zabio protiv Paname zaslužio bi ocjenu +5. Jedan je od naših rijetkih brzih igrača, dali smo mu prednost nad Sučićem jer je krilo i tako smo taktički zamislili. Okomit je, direktan je i uvijek donese nešto. I kod prvog gola je dao sjajno dodavanje Stanišiću, pomagao je u obrani, htjeli smo da dijagonalama nalazi Perišića, to mu nije uspijevalo. On je od rijetkih brzih igrača koji ide "jedan na jedan". Naša tendencija je bila da ih napada i to je napravio”.
O Martinu Baturini...
“Zato i igra u prvoj postavi, jer je sjajan. Igra na vrhunskom nivou u klubu i ovdje. Ima dribling, ima i šut. Igrao je cijelu utakmicu jučer, bio je naš najbolji igrač. On je jučer bio igrač s najviše kilometara, imali smo tri kilometra više od Paname pretrčanih. Martin neka samo tako nastavi, pred njim je sjajna karijera”.
O Dominiku Livakoviću...
“Dominik je pokazao da je jedan od najboljih vratara na Svjetskom prvenstvu, ali... Ja mu to ne želim, želim mu što manje posla, ali ovo što je morao obraniti, radio je sjajno. Reprezentacija je jedno, klub drugo i zato reprezentacija je dobra ovih osam godina i zato je bio broj 1 i kad nije branio u klubu. Livaković fantastično brani, svaka mu čast, spasio nas je protiv Engleske i protiv Paname”.
O Bosni i Hercegovini...
“Svaka i čast, čestitam im. Rade dobro, dobro su posloženi i velik uspjeh za njih. Puno sreće dalje”.
O prekidima za hidraciju...
“Nekad je dobro, nekad nije dobro. Kad si u naletu te zaustave, kad si u krizi je dobro da se konsolidiraš. Ja bih volio da je to zbog igrača, a ne zbog novaca. Ovo nema veze s igračima. Malo sam žustrije objasnio ono što nije bilo dobro, ali nekad se tako treba postaviti. Dobro nam je došla pauza”.

Foto: Drago Sopta/HNS
Autorska prava na objavljeni sadržaj polaže Hrvatski nogometni savez. Preuzimanje teksta i/ili izjava iz ovog teksta dopušteno je isključivo uz navođenje HNS-a kao izvora uz direktnu poveznicu na izvorni sadržaj na hns.family te uz poštivanje integriteta izvornog sadržaja. Preuzimanje fotografija nije dopušteno. Više informacija pronađite u Općim uvjetima korištenja.
- Najnovije
- Najčitanije

Dalić: “Nije važno tko će početi, nego tko će završiti utakmicu“
25.06.2026.
Modrić: “Pobjeda za samopouzdanje i vjeru da ćemo biti još bolji“
24.06.2026.
Budimir: “Trijumf kao poticaj“
24.06.2026.
Gvardiol: “Sve je sada puno lakše“
24.06.2026.
Dalić: "Nadam se da ćemo sada dobiti na samopouzdanju i da će biti lakše"
24.06.2026.

Lukin veliki jubilej i hrvatsko nogometno čudo
23.06.2026.
Posebne preporuke hrvatskim navijačima uoči utakmice Panama - Hrvatska
22.06.2026.
Modrić: “Pobjeda za samopouzdanje i vjeru da ćemo biti još bolji“
24.06.2026.
Dalić: "Nadam se da ćemo sada dobiti na samopouzdanju i da će biti lakše"
24.06.2026.
Beskonačna simfonija Maestra Luke
24.06.2026.
Semafor
Sljedeća utakmica


SP 2026. - grupa L
Hrvatska
Gana
27.06.2026.
Ljestvica
SP 2026. - grupa L
- 1.Engleska2+24
- 2.Gana2+14
- 3.Hrvatska2-13
- 4.Panama2-20
































