Grcić u posljednjoj minuti

Hrvatska i Belgija bez pobjednika

08.01.2014.

Nakon pobjede od 3:2 u utorak u Novigradu, hrvatska reprezentacija odigrala je neodlučeno u novom pripremnom ogledu s Belgijom.

Belgijci su se još jednom pokazali kvalitetnim suparnikom, idealnim za ovu fazu priprema za Europsko prvenstvo koje 28. siječnja počinje upravo u Belgiji. Predstojeći domaćin EP-a ovoga puta je stigao i do zasluženog remija kojeg je Hrvatska osigurala tek u posljednjoj minuti.

Gradonačelnik Opatije Ivo Dujmić s ponosom je otvorio prvi međunarodni susret u novoj gradskoj dvorani, a 800 gledatelja moglo je uživati u neizvjesnoj i izjednačenoj utakmici.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Grbeša u 16. minuti, no dvije minute kasnije izjednačio je Dujacquier.

Dobru igru Belgijci su okrunili pogotkom Rahoua u 38. minuti, no Hrvatska se 30 sekundi prije kraja ipak spasila poraza zahvaljujući Grciću.

Hrvatska na Europskom prvenstvu igra u skupini D s europskim prvacima Španjolcima i reprezentacijom Češke.

Hrvatska - Belgija 2:2

Hrvatska: Jukić, Grcić, Grbeša, Pavić, Babić, Jelovčić, Duvančić, Protega, Capar, Suton, Mladina, Matošević, Bilić.

Izbornik: Mato Stanković