Bayern opet uvjerljiv

Mandžukić strijelac i asistent protiv Eintrachta

02.02.2014.

U 19. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je bio bolji od Eintrachta 5:0, a Mario Mandžukić je nakon asistencije za prvi gol stavio i "točku na i" posljednjim pogotkom Bavaraca.

Bayern je u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa Bundeslige ugostio Eintracht iz Frankfurta te visokim slavljem nastavio lov na novu prvenstvenu titulu. Momčadi Josepa Guardiole to je bila 17. pobjeda u 19 ovosezonskih ligaških nastupa, a drugoplasirani Bayer iz Leverkusena zaostaje 13 bodova.

Na prvi se gol čekalo 12 minuta, a tada je Mandžukić spustio loptu za Götzea, koji precizno šalje loptu u mrežu. Na samom isteku prvog dijela Mandžukić je pucao glavom, a na odbijenu loptu prvi stiže Ribery i pogađa za 2:0.

Sredinom drugog poluvremena, unutar samo tri minute, Robben i Dante povisuju na 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Mandžukić u 89. minuti.

Proigrao ga je Robben, a hrvatski je napadač potom krenuo prema golu, prevario svog čuvara i matirao Trappa za svoj 11. bundesligaški pogodak. Isto toliko imaju i Aubameyang i Lewandowski iz Borussije iz Dortmunda, dok je bolji tek Ramos iz berlinske Herthe s 12.