Asistencija Ivice Olića

Prvijenac Jelavića za Hull, Mandžukić strijelac i asistent

08.02.2014.

Hrvatski napadači Mario Mandžukić i Nikica Jelavić pronašli su u subotu put do protivničkih mreža, dok se Ivica Olić ovoga puta istaknuo asistencijom.

Nakon transfera iz Evertona, Nikica Jelavić uspio je postići svoj prvi pogodak u dresu engleskog prvoligaša Hull Cityja. Jelavićeva je momčad gostovala kod Sunderlanda, a posao joj je olakšalo isključenje Browna već u četvrtoj minuti.

Long je zabio u 16. minuti za vodstvo Hulla, a Jelavić je glavom stavio "točku na i" u 62. minuti. Zamijenjen je u 78. minuti.

Mario Mandžukić ponovno je dobio priliku u početnom sastavu Bayerna, na gostovanju kod Nürnberga, te se u 18. minuti upisao u strijelce. Na ubačaj Alabe s lijeve strane uspio je reagirati bolje od svog čuvara i poslao loptu u mrežu.

Početkom drugog poluvremena Mandžukić je lijepo uposlio Lahma, koji postavlja konačnih 2:0. Hrvatski je napadač iz igre izašao u 86. minuti, a zamijenio ga je Pizarro.

U pobjedi Wolfsburga nad Mainzom 3:0 Ivica Olić ušao je u 63. minuti umjesto Ivana Perišića, a samo tri minute poslije asistirao je Dostu za drugi pogodak domaćina. Prvi je bio djelo Rodrigueza s 11 metara, a treći Luiza Gustava.