Bayern uvjerljivo do polufinala

Hat-trick Mandžukića u Hamburgu

13.02.2014.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je tri pogotka u pobjedi Bayerna na gostovanju kod HSV-a, u sklopu četvrtfinala Njemačkog kupa.

Nogometaši aktualnog prvaka Europe, njemačkog Bayerna, nastavili su s uvjerljivim nastupima i u domaćem Kupu. Polufinale su izborili visokom pobjedom protiv HSV-a.

Igrala se 22. minuta kada je Bavarce u vodstvo doveo reprezentativni napadač Mario Mandžukić. Po lijevoj se strani probio Götze i poslužio nečuvanog Mandžukića, kojemu nije bilo teško pospremiti loptu u praznu mrežu.

Brazilski branič Dante ubrzo je povisio rezultat na 2:0, a treći pogodak Bayerna bio je djelo Robbena u 54. minuti.

U 74. i 76. minuti Mandžukić je stigao do hat-tricka te postavio konačnih 5:0, prvo na novu asistenciju Götzea, a potom i najspretnijom reakcijom u gužvi u domaćem šesnaestercu nakon prekida.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu, kao i Ivo Iličević u redovima Hamburžana. Milan Badelj, koji je također zaigrao u prvoj jedanaestorici, izašao je iz igre u 72. minuti.

Polufinale su s Wolfsburgom izborili Ivica Olić i Ivan Perišić, kao i Kaiserslautern Srđana Lakića, a četvrti je polufinalist Borussia iz Dortmunda.