Derbi bundesligaškog začelja

Iličević strijelac, HSV ponovno poražen

15.02.2014.

Ivo Iličević upisao se u subotu u strijelce, no njegov je HSV doživio još jedan poraz, ovoga puta protiv fenjeraša Eintrachta iz Braunschweiga.

Derbi začelja u 21. kolu njemačkog nogometnog prvenstva odigrali su posljednjeplasirani Eintracht iz Braunschweiga te pretposljednji Hamburger SV, a domaćin se vrijednom pobjedom približio Hamburžanima na jedan bod zaostatka.

HSV je, doduše, poveo u 23. minuti preko Lasogge, no u 51. i 61. minuti Kumbela preokreće rezultat.

Igrala se 76. minuta kada je Ivo Iličević poravnao na 2:2, spretnom reakcijom nakon odbijene lopte u šesnaestercu domaće momčadi.

Novo vodstvo Eintrachtu iz Braunschweiga osigurao je Kumbela svojim hat-trickom u 85. minuti, a konačnih 4:2 postavio je Hochscheidt u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Ivo Iličević odigrao je svih 90 minuta za HSV, a Milan Badelj nije konkurirao za susret.