Ivan Bebek sudio Swansea - Napoli

Rakitiću dvije, Srni jedna asistencija u Europskoj ligi

20.02.2014.

U četvrtak su odigrane prve utakmice šesnaestine finala Europske lige, a hrvatski kapetan Darijo Srna te Ivan Rakitić istaknuli su se asistencijama.

Španjolska Sevilla gostovala je u Mariboru, a domaćini su poveli u 33. minuti preko Tavaresa. No, na samom početku drugog poluvremena hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, kapetan Andalužana, prizemnom loptom pronalazi Gameira na drugoj vratnici za poravnanje.

U 72. minuti Rakitić je ubacio iz kornera, a Fazio je glavom donio vodstvo Sevilli. Konačnih 2:2 postavio je Vršič desetak minuta prije kraja.

Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Sevillu, a u redovima slovenskog predstavnika do 75. minute igrao je Dejan Mezga, kojega je tada zamijenio upravo strijelac Vršič.

Šahtar iz Donecka odigrao je neriješenih 1:1 na gostovanju kod Viktorije iz Plzena. Česi su poveli pogotkom Tecla u 62. minuti, ali tri minute poslije Darijo Srna dugom je loptom uposlio Adriana, koji je pogađa domaću mrežu.

Srna, kapetan hrvatske reprezentacije i kapetan Šahtara, odigrao je svih 90 minuta, a u 87. minuti utakmice u igru je ušao i reprezentativni napadač Eduardo Alves da Silva.

U susretu kijevskog Dynama i Valencije slavila je španjolska momčad, a konačnih 2:0 za Valenciju postavio je Domagoj Vida autogolom u sudačkoj nadoknadi vremena. Vida i Ognjen Vukojević odradili su cijeli susret.

Utakmicu između Swanseaja i Napolija, koja je završila bez pobjednika i bez pogodaka, sudio je Ivan Bebek.