Borba za visoke pozicije

Wolfsburg pobijedio Bayer, Perišić i Olić asistirali

23.02.2014.

Hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Ivan Perišić bili su asistenti u prvenstvenoj pobjedi Wolfsburga nad Bayerom iz Leverkusena.

U 22. kolu Bundeslige Wolfsburg je došao do treće uzastopne pobjede. Svladao je drugoplasirani Bayer iz Leverkusena te nastavio borbu za visoke pozicije - momčad Ivice Olića i Ivana Perišića drži peto mjesto na tablici, s 39 osvojenih bodova.

Značajnu je ulogu u subotu odigrao upravo hrvatski reprezentativni dvojac.

Perišić je u 13. minuti u brzoj akciji domaćina uposlio napadača Dosta za vodstvo Wolfsburga, a Olić je u 58. minuti asistirao Gustavu za novu prednost, 2:1, nakon što je Sam izjednačio krajem poluvremena. Olić je u igru ušao s klupe samo sedam minuta prije asistencije, upravo umjesto Dosta.

Konačnih 3:1 postavio je Rodriguez, poslije promašenog kaznenog udarca, u 73. minuti.

Ivan Perišić iz igre je izašao u 63. minuti, a Olić je prije kraju susreta zaradio i žuti karton.