Hrvatska dva puta uhvatila zaostatak

Drmić i Olić režirali remi u St. Gallenu

05.03.2014.

Prijateljska utakmica između Švicarske i Hrvatske na AFG Areni završena je bez pobjednika, rezultatom 2:2.

ŠVICARSKA - HRVATSKA 2:2 (2:1)
Prijateljska utakmica.
AFG Arena, St. Gallen.

Sudac: Hugo Miguel (Portugal)

Strijelci: 1:0 - Drmić (34'), 1:1 - Olić (39'), 2:1 - Drmić (41'), 2:2 - Olić (54')

Žuti kartoni: Lichtsteiner (42'), Srna (79'), Olić (86')

Švicarska: Benaglio, Rodriguez, Von Bergen, Djourou, Lichtsteiner (od 62' Lang), Inler (od 62' Džemaili), Behrami (od 46' Schwegler), Stocker (od 79' Barnetta), Xhaka (od 79' Gavranović), Shaqiri (od 46' Mehmedi), Drmić. Izbornik: Ottmar Hitzfeld.

Hrvatska: Subašić, Srna, Ćorluka, Lovren (od 56' Schildenfeld), Pranjić, Rakitić (od 88' Vukojević), Maleš (od 56' Modrić), Perišić (od 75' Milić), Kovačić (od 56' Eduardo), Olić, Jelavić (od 46' Mandžukić). Izbornik: Niko Kovač.

U prvoj od tri pripremne utakmice za Svjetsko prvenstvo u Brazilu Hrvatska je pod vodstvom Nike Kovača odigrala neriješeno sa svojim domaćinom, reprezentacijom Švicarske.

Prva prava hrvatska prijetnja bio je pokušaj Perišića u 15. minuti, a nakon pola sata igre švicarske su kombinacije na hrvatskoj polovici urodile plodom. Prvo je udarcem iz daljine zaprijetio Xhaka, a potom je dobru priliku imao i Drmić.

Upravo je mladi napadač Švicarske doveo svoju momčad u vodstvo u 34. minuti, kada je prevario Ćorluku i udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Subašića.

Hrvatska je uzvratila već u 39. minuti, Ivici Oliću ostavljeno je dovoljno prostora da pospremi loptu u mrežu nakon kornera Ivana Rakitića. Međutim, još je manje vremena Švicarskoj trebalo za novo vodstvo. U 41. minuti Drmić je prihvatio dugačku loptu, izašao sam ispred Subašića i zabio za 2:1.

Na početku drugog poluvremena udarac je opet oprobao Xhaka, a golgeterski okršaj Drmića i Olića nastavljen je u 54. minuti, kada je Kovačić proigrao Olića, koji vrlo precizno pogađa suprotni donji kut švicarske mreže.

Hrvatska je u preostalom dijelu susreta, s nekolicinom Kovačevih zamjena, bila aktivnija momčad na terenu, a najbliže su pobjedonosnom pogotku stigli Eduardo u 64. i Ćorluka u 75. minuti. No, rezultat se više nije mijenjao.