Prvijenac Župarića za Pescaru

Mandžukić s dva nova gola prvi topnik Bundeslige

08.03.2014.

Mario Mandžukić ušao je u subotu s klupe te dva puta zatresao mrežu Wolfsburga, a pogotkom se mogao pohvaliti i mladi Dario Župarić.

Nogometaši Bayerna iz Münchena ostvarili su još jednu uvjerljivu pobjedu u njemačkom prvenstvu. Na gostovanju kod Wolfsburga slavili su 6:1, a dva je pogotka postigao hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić.

Wolfsburg je poveo preko Nalda, no u 26. minuti izjednačio je Shaqiri. Müller je pogodio za vodstvo Bavaraca u 63. minuti, a na 3:1 povisio je upravo Mandžukić, u 66. minuti, devet minuta nakon što je zamijenio Kroosa. Na dodavanje Rafinhe precizan je bio nogom iz srca kaznenog prostora.

Robben je potom asistirao Riberyju i Mülleru za četvrti i peti gol Bayerna, a "točku na i" stavio je opet Mandžukić, našavši se deset minuta prije kraja na pravom mjestu na drugoj vratnici.

Mandžukić je na taj način izbio na čelo ljestvice bundesligaških strijelaca. Na svom kontu ima 16 golova, jedan više od Lewandowskog iz Borussije iz Dortmunda.

Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu za Wolfsburg, dok je Ivica Olić ostao na klupi za pričuve.

Mladi hrvatski reprezentativac Dario Župarić bio je strijelac prvog pogotka Pescare u pobjedi nad Cesenom 2:0 u 28. kolu druge talijanske nogometne lige. Bivšem igraču Cibalije bio je to prvijenac u novom dresu, a odigrao je cijeli susret.