Pobjeda Seville nad Almerijom

Rakitić ušao s klupe i ubilježio novu asistenciju

09.03.2014.

Sevilla je na gostovanju kod Almerije osvojila sva tri boda, a svoj je obol pobjedi ponovno dao i Ivan Rakitić.

Kapetan španjolske Seville, hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, dodao je još jednu asistenciju na svoj vrlo bogati ovosezonski prvenstveni konto.

Sevilla je pobijedila Almeriju rezultatom 3:1, a Bacca i Carrico doveli su Sevillu u vodstvo 2:0. U 70. minuti Rakitić je ušao u igru umjesto Bacce, da bi samo sedam minuta poslije s lijeve strane asistirao Gameiru, koji je bio pred domaćim vratima, za 3:0.

Počasni pogodak za Almeriju postigao je Vidal pet minuta prije kraja.

Ivanu Rakitiću to je bila 11. asistencija u Primeri, a uz to je postigao i deset ligaških golova. Sevilla na tablici drži sedmo mjesto, s dva boda zaostatka za šestoplasiranim Real Sociedadom.